Kontaktuppgifter

 

EET Europarts AB Telefonnr växel: 08-507 510 00 (kl. 08:30-17:00)

Nacka-kontoret:
Planiavägen 17
131 54 Nacka

Box 4124
SE-131 04, Nacka

 

Malmö-kontoret:
Ridbanegatan 4
213 77 Malmö

Göteborgs-kontoret:
Mölndalsvägen 42
412 63 Göteborg

Frågor gällande : Orders, leveransfrågor, paketsökning, reservdelsfrågor, support samt orderläggning hos EET. Vänligen sänd dessa till:  kundservice@eeteuroparts.se

Organisationsnr: 556242-6766
VAT-nr SE556242676601

Frågor gällande: Allt rörande RMA, både för kredit eller utbyte.
Vänligen sänd dessa till RMA_se@eeteuroparts.se

Plusgiro: 4329296-0
Bankgiro: 992-1313

Bank: Nordea
SWIFT: NDEASESS
IBAN SE39 9500 0099 6026 4329 2960

Frågor gällande: Ekonomi, fakturor, inbetalningar och dylikt.
Var god sänd dessa till ekonomi@eeteuroparts.se

 

 

 

Customer Service

Maria Emmot Michaela Larsson  Helena Eriksson Erik Bergman

Inside Sales Customer Support
Service Manager
(Combined work position, within PROAV Inside Sales)
 

Inside Sales Customer Support Service (föräldraledig)


Inside Sales Customer Support Service


Inside Sales Customer Support Service

maria@eeteuroparts.se michaela@eeteuroparts.se  helena@eeteuroparts.se   erik.b@eeteuroparts.se
Tel: 08-507 510 00 
Mobil: 0709-134066
Tel: 08-507 510 00 Tel: 08-507 510 00 Tel: 08-507 510 00

 




   
Richard Lindqvist      

Inside Sales Customer Support Service 
(Combined work position, within Security Inside Sales)

     
Richard.Lindqvist@eeteuroparts.se      
Tel: 08-507 510 00      

 

Aftersales/RMA Customer Service




   
Veronica Engvall Sandra Johansson    

Inside Sales Customer Support Aftersales/RMA Manager

Inside Aftersales/RMA Customer Support Service    
veronica@eeteuroparts.se Sandra.J@eeteuroparts.se    
Tel: 08-507 510 00 
Mobil: 0706-77 86 96
Tel: 08-507 510 00     

 

 

Point Of Sale & Auto-ID









Johanna Pettersson
Michell Jacobsson Petter Liabäck Monica Wennerland Berglund 

Sales Manager POS

Account Manager POS

Key Account Inside Sales 

Account Manager POS

Johanna.P@eeteuroparts.se Michell.J@eeteuroparts.se Petter.L@eeteuroparts.se monica@eeteuroparts.se
Tel: 031-762 57 01 Tel: 031-762 57 18 Tel: 031-7625702  Mobil: 070-020 90 64

 









Elias Johansson      

Account Manager POS

 

 

 

Elias.Johansson@eeteuroparts.se      
Tel: 031-762 57 25      

 

 

Pro AV & Digital Signage









Peo Geete Maria Emmot Viktor Bohmelin Fredriq Adolfsson
Sales Manager

Key Account Inside Sales

Key Account Manager

Key Account Manager

peo@eeteuroparts.se maria@eeteuroparts.se viktor@eeteuroparts.se fredriq@eeteuroparts.se
Tel: 08-507 510 61
Mobil: 070-913 40 67
Tel: 08-507 510 58
Mobil: 0709-134066
Tel: 08-507 510 62
Mobil: 0709-134070
Tele: 08-507 510 54 
Mobil: 0709-134062

 







 

Donald Birge Madelene Fredriksson Anders Ehrengrip Daniel Dolk

Presale & installations


Account Manager


Account Manager

Account Manager
donald@eeteuroparts.se madelene@eeteuroparts.se anders@eeteuroparts.se daniel.d@eeteuroparts.se 
Tel: 08-507 510 52
Mobil: 0709-134065

Tel: 08-507 510 57

Tel: 031-762 5705 Tel: 08-507 510 65 

 









 
Kimmo Kumpulainen      
Account Manager
 
   
kimmo.k@eeteuroparts.se      
Tel: 08-507 510 64      

 

EET Security - A division of EET Group









Magnus Östlid George Bagge Anders Kjellander Daniel Nyman 

Sales Manager


Account Manager


Account Manager


Account Manager

magnus@eeteuroparts.se george@eeteuroparts.se anders.k@eeteuroparts.se   daniel.n@eeteuroparts.se
Tel: 08-507 510 22
Mobil: 070-341 51 22
Tel: 08-507 510 24
Mobil. 070-341 51 24
Tel: 040-655 2805
Mobil: 070-341 51 49
Tel: 08-507 510 84
Mobil: 0720-218665

 








Martin Friman Richard Lindqvist    

Security Sales


Security Inside Sales







Martin.Friman@eeteuroparts.se Richard.Lindqvist@eeteuroparts.se      
Tel: 08-507 510 12
Mobil: +46 720 217 082
Tel: 08-507 510 00    

 

 

Network & Storage - Server, Computer & Printer Parts









Per Sydäng Tomas Tarrodi Tobias Eneqvist   Cristian Bernava

Sales Manager


Key Account Manager


Account Manager


Account Manager

per.s@eeteuroparts.se tomas.t@eeteuroparts.se  tobias@eeteuroparts.se cristian@eeteuroparts.se 
Tel: 08-507 510 55
Mobil: 0733 443 555
Tel: 08-507 510 63
Mobil: +46 70 352 41 35
Tel: 08-507 510 18 Tel: 08-507 510 17
Mobil: 0720 216 469

 









Staffan Johansson Stefan Cvizek Mikael Ahlholm  Erik Bohlin
 
Key Account Manager


Key Account Manager


Network Specialist

Key Account Manager 
staffan.johansson@eeteuroparts.se stefan.cvizek@eeteuroparts.se mikael.ahlholm@eeteuroparts.se erik@eeteuroparts.se 
Tel: 08-507 510 42
Mobil: 076-8630231
Mobil: 076-8630230 Mobil: 0768630232 Tel: 040-655 2804
Mobil: 070-341 51 63 

 

 

Consumer Electronics









Mats Holmqvist Niklas Andersson Ulric Sandin Frank Lund

Sales Manager


Account Manager


Account Manager


Account Manager

mats@eeteuroparts.se niklas@eeteuroparts.se ulric@eeteuroparts.se frank@eeteuroparts.se
Tel: 040-655 2801
Mobil: 070-822 10 90
Tel: 08-507 510 33
Mobil. 073-592 60 14
Tel: 08-507 510 29
Mobil: 073-335 97 03

Tel: 031-762 57 07

 



 


 
 
Klas Hedin Tobias Eriksson Elias Johansson   

Product Marketing Manager

Account Manager, syd  Product Specialist Charge Amps   
klas@eeteuroparts.se tobias.e@eeteuroparts.se  Elias.Johansson@eeteuroparts.se   
Tel: 08-507 510 23
Mobil: 070-341 51 23
Tel: 040-655 2803
Mobil: 0720-027690
Tel: 031-762 57 25  

 

Group Resource Purchase





   
Johan Isaksson      

Product Manager



   
johan.i@eeteuroparts.se      
Tel: 08-507 510 38
Mobil: 070-341 51 38
   

 

 

Marketing



     
Stefan Westman      

Marketing/Graphic production

     
stefan.w@eeteuroparts.se      
Tel: 08-507 510 36
Mobil: 070-341 51 08
   

 

 

Financial/Administration









Gunilla Lenaheden Linda Rosén Camilla Stenberg  

Accountant


Financial Assistant


Administrative coordinator



Gunilla.L@eeteuroparts.se linda@eeteuroparts.se camilla@eeteuroparts.se  
Tel: 031-762 57 23 Tel: 08-507 510 16 Tel: 08-507 510 14

 

 

Management



     
Stefan Nilsson      

CEO

     
stefan.n@eeteuroparts.se      
Tel: 08-507 510 04
Mobil: 070-936 01 10