D-Link D-LModul GBImini DEM-310GT

UTFÖRSÄLJNING
STOCKCLEARENCE - LIMITED STOCK

D-Link’s new line of Gigabit Interface Converters (GBICs) and Small Form-Factor Pluggables (SFPs) transceivers represent an industry leading combination of performance and affordability. D-Link’s new Gigabit transceivers are available in two form-factors: standard (GBIC) or (SFP)/mini-GBIC.
The DEM-310GT is a high performance 1310nm multimode/Singlemode SFP (mini-GBIC) transceiver. Supporting full duplex, Gigabit speeds on multimode/Singlemode fiber for distances of up to 550m/550m/10km on 62.5µm/50µm/9µm respectively. The unit features a metal housing to reduce EMI and to increase durability. The DEM-310GT is hot pluggable and is backed by a standard 3-year product warranty and free technical support.
DEM-310GT

790069248146
  • 1 I lager
  • 10 inkommande/i fjärrlager (3 dagar från orderdatum)

Mer information om produkten

Egenskaper
Produktens färgStainless steel
Intern
Nätverk
Dataöverföringshastighet1 Gbit/s
Datalänk ProtokollGigabit Ethernet
Kabelteknik1000BASE-LX
Kompatibelt med802.3z
Miljökrav
Temperatur vid drift0 - 70 °C
Temperaturintervall (förvaring)-40 - 85 °C
Vikt & dimension
Produktstorlek (BxDxH)29.8 x 11.8 x 56.3 mm
Anslutningar
Externa anslutningarmini-GBIC
Tekniska data
Tekniska egenskaperOptical Receiver Sensitivity -20dBm
Ytterligare information
Garanti1 År
*Produktdatan ovan tillhandahålls av Icecat. EET kan inte hållas ansvarig för fel i samband med detta.

{{vmRightBottomPopup.successMsg}}

{{vmRightBottomPopup.title}}

{{vmRightBottomPopup.body}}

*
*
Lägg till i dina favoriter
Ta bort
Ta bort från den här listan
Nyligen besökta
Inloggad användare har besökt sidan.
Favoritartikel
Artikeln är i din favoritartikellista.
Lagerstatus meddelande
Du är varmt välkommen att skicka oss en begäran om ett lagerstatus meddelande för artikeln. Du kommer då få ett mail så fort artikeln finns i lager.
Rabatt
Rabatten är baserad på standardpriset och har dragits av från det listade priset