Kontaktuppgifter

 

EET Europarts AB Telefonnr växel: 08-507 510 00 (kl. 08:30-17:00)
Box 4124
SE-131 04, Nacka
 

Malmö-kontoret:
Ridbanegatan 4
213 77 Malmö

Göteborgs-kontoret:
Mölndalsvägen 42
412 63 Göteborg

Frågor gällande : Orders, leveransfrågor, paketsökning, reservdelsfrågor, support samt orderläggning hos EET. Vänligen sänd dessa till:  kundservice@eeteuroparts.se

Organisationsnr: 556242-6766
VAT-nr SE556242676601

Frågor gällande: Allt rörande RMA, både för kredit eller utbyte.
Vänligen sänd dessa till RMA_se@eeteuroparts.se

Plusgiro: 4329296-0
Bankgiro: 992-1313

Bank: Nordea
SWIFT: NDEASESS
IBAN SE39 9500 0099 6026 4329 2960

Frågor gällande: Ekonomi, fakturor, inbetalningar och dylikt.
Var god sänd dessa till ekonomi@eeteuroparts.se

 

 

Customer Service

Veronica Engvall Elisabeth Larsson Cristian Bernava Erik Bergman

Inside Sales Customer Support
Service Manager


Inside Sales Customer Support Service


Inside Sales Customer Support Service


Inside Sales Customer Support Service

veronica@eeteuroparts.se elisabeth@eeteuroparts.se cristian@eeteuroparts.se erik.b@eeteuroparts.se
Tel: 08-507 510 00
Mobil: 0706-77 86 96
Tel: 08-507 510 00 Tel: 08-507 510 00 Tel: 08-507 510 00

 





   
Teresa Addario
Sandra Johansson Helena Eriksson   

Inside Sales Customer Support Service


Inside Sales Customer Support Service

Inside Sales Customer Support Service   
Teresa.A@eeteuroparts.se Sandra.J@eeteuroparts.se    helena@eeteuroparts.se   
Tel: 08-507 510 00 Tel: 08-507 510 00  Tel: 08-507 510 00    

 

Point Of Sale & Auto-ID









Johanna Pettersson Magnus Larsson Petter Liabäck  

Sales Manager POS


Key Account Manager


Key Account Inside Sales

 
Johanna.P@eeteuroparts.se Magnus.L@eeteuroparts.se Petter.L@eeteuroparts.se  
Tel: 031-762 57 01 Tel: 031-762 57 25 Tel: 031- 762 57 02  

 







 

Rickard Malmsten Michell Jacobsson    

Key Account Inside Sales

Presales & Tech Support  

rickard@eeteuroparts.se  Michell.J@eeteuroparts.se    
Tel: 08-507 510 12 Tel: 031-762 57 18      



Pro AV & Digital Signage









Kristian Keber Maria Emmot Viktor Bohmelin Fredriq Adolfsson
Sales Manager

Key Account Inside Sales

Key Account Manager

Account Manager
Product Manager videokonferens

kristian@eeteuroparts.se maria@eeteuroparts.se viktor@eeteuroparts.se fredriq@eeteuroparts.se
Tel: 08-507 510 55
Mobil: 0709-134050
Tel: 08-507 510 58
Mobil: 0709-134066
Tel: 08-507 510 62
Mobil: 0709-134070
Tele: 08-507 510 54
Mobil: 0709-134062

 









Donald Birge Madelene Fredriksson Anders Ehrengrip Peo Geete

Presale & installations


Account Manager


Account Manager


Product Manager

donald@eeteuroparts.se madelene@eeteuroparts.se anders@eeteuroparts.se peo@eeteuroparts.se
Tel: 08-507 510 52
Mobil: 0709-134065
Tel: 08-507 510 57
Mobil. 0709-134064
Tel: 031-762 5705
Mobil: 0709-134063
Tel: 08-507 510 61
Mobil: 070-913 40 67

 







 
Andreas Oppenheimer Tomas Tarrodi Kimmo Kumpulainen Daniel Dolk 

Key Account Inside Sales

Account Manager  Account Manager   Account Manager   
andreas.o@eeteuroparts.se tomas.t@eeteuroparts.se  kimmo.k@eeteuroparts.se  daniel.d@eeteuroparts.se 
Tel: 08-507 510 51
Mobil. 070-913 40 71‬
Tel: 08-507 510 63  Tel: 08-507 510 64  Tel: 08-507 510 65 

 

EET Security - A division of EET Group









Magnus Östlid George Bagge Anders Kjellander Daniel Nyman 

Sales Manager


Account Manager


Account Manager


Security Sales

magnus@eeteuroparts.se george@eeteuroparts.se anders.k@eeteuroparts.se   daniel.n@eeteuroparts.se
Tel: 08-507 510 22
Mobil: 070-341 51 22
Tel: 08-507 510 24
Mobil. 070-341 51 24
Tel: 08-507 510 49
Mobil: 070-341 51 49
Tel: 08-507 510 84
Mobil: 0720-218665

 

Key Account









Christine Bejås Erik Bohlin Tobias Eneqvist    

Sales Manager


Account Manager


Inside Sales



christine@eeteuroparts.se erik@eeteuroparts.se tobias@eeteuroparts.se  
Tel: 08-507 510 81
Mobil: 070-341 51 00
Tel: 08-507 510 82
Mobil. 070-341 51 63
Tel: 08-507 510 18  

 



Home Entertainment & Lifestyle Electronics









Mats Holmqvist Niklas Andersson Ulric Sandin Frank Lund

Sales Manager


Account Manager


Account Manager


Account Manager (Föräldraledig)

mats@eeteuroparts.se niklas@eeteuroparts.se ulric@eeteuroparts.se frank@eeteuroparts.se
Tel: 08-507 510 83
Mobil: 070-822 10 90
Tel: 08-507 510 33
Mobil. 073-592 60 14
Tel: 08-507 510 29
Mobil: 073-335 97 03

Tel: 031-762 57 07
Mobil: 070-791 57 33

 



     
Klas Hedin      

Product Marketing Manager

     
klas@eeteuroparts.se      
Tel: 08-507 510 23
Mobil: 070-341 51 23

 
   

 

Group Resource Purchase and Marketing





   
Johan Isaksson Sandra Wallgren  Veronica Sjöberg  

Product Manager


Product Manager

Marketing Coordinator, POS & Auto-ID  
johan.i@eeteuroparts.se Sandra.W@eeteuroparts.se Veronica.S@eeteuroparts.se  
Tel: 08-507 510 38
Mobil: 070-341 51 38
Tel: 031-762 57 06 Tel: 031-762 57 19

 

 

Marketing



     
Stefan Westman      

Marketing/Graphic production

     
stefan.w@eeteuroparts.se      
Tel: 08-507 510 36
Mobil: 070-341 51 08
   

 

 

Financial/Administration









Kristin Bergendahl Linda Rosén Camilla Stenberg Gunilla Lenaheden

Financial Manager


Financial Assistant


Administrative coordinator


Financial Manager

kristin@eeteuroparts.se linda@eeteuroparts.se camilla@eeteuroparts.se Gunilla.L@eeteuroparts.se
Tel: 08-507 510 05
Mobil: 070-341 51 05
Tel: 08-507 510 16 Tel: 08-507 510 14
Mobil: 070-341 51 21

Tel: 031-762 57 23

 

Management



     
Stefan Nilsson      

CEO

     
stefan.n@eeteuroparts.se      
Tel: 08-507 510 04
Mobil: 070-936 01 10
   

 

 

Läs om EETs Miljö-och kvalitetspolicy


Symboler

 


 

 


{{vmRightBottomPopup.successMsg}}

{{vmRightBottomPopup.title}}

{{vmRightBottomPopup.body}}

*
*